موسیقی

ماجرای خواننده کی‌پاپی که مسلمان شد

گفت‌وگو با «کیم جای» معروف به داوود کیم که می‌گوید اسلام زندگی مرا تغییر داد

اگر کمی اهل رصد فضای مجازی باشید، احتمالا با خبر مسلمان شدن یک خواننده و یوتیوبر کره‌ای در صفحه مجازی خود او برخورد کرده‌اید. کیم جای یا داوود کیم از یک روزی به دلیل یک سؤال و جواب به تحقیق درباره اسلام روی آورد. اسلامی که به عقیده او رسانه‌ها بسیار از آن بد می‌گویند و در نهایت چه مسیری بهتر از گمراهی و رسیدن به معبود؟

ماجرای داوود کیم خواننده کی‌پاپی که مسلمان شد

به گزارش روزنامه جام جم، از پیوستن داوود کیم به اسلام چند ماهی نمی‌گذرد اما در همین مدت سفر‌های زیادی به کشور‌های مسلمان مخصوصا کشور خودمان داشته که حداقل سروصدای زیادی را در فضای مجازی و رسانه‌ای کشورهمراه خود داشته است. به همین بهانه پای گفت‌وگو با داوود کیم کره‌ای نشستیم تا از نحوه آشنایی‌اش با اسلام و زندگی شخصی خودش صحبت کند.

دوران نوجوانی شما چگونه بوده و در آن زمان چه دیدگاهی نسبت به دین و اسلام داشتید؟

زمانی که نوجوان بودم نسبت به اسلام دید و نگاهی منفی داشتم. اکنون احساس می‌کنم آن حس بیشتر به این دلیل بود که رسانه‌ها درباره اسلام بد می‌گفتند. متأسفانه من نیز فکر می‌کردم که اسلام همه چیزش درباره تروریسم و سرکوب زنان است و در آن زمان دید خوبی به این مسأله نداشتم. به نظرم بیشتر مردم دنیا باید چهره واقعی اسلام را ببینند و متوجه دروغ رسانه‌ها درباره این دین بشوند.

سرگرمی‌های شما در دوران نوجوانی چه بود؟

در دوران نوجوانی سرگرمی زیادی نداشتم اماعاشق خوانندگی و ساز زدن بودم. به همین دلیل علاقه و راه خودم را در همین حرفه و هنر می‌دیدم و در نهایت توانستم به کار رویایی دوران کودکی خود یعنی خوانندگی برسم و طرفدارانی نیز داشته باشم.

 گفت‌وگو با کیم جای معروف به داوود کیم که می‌گوید اسلام زندگی مرا تغییر داد
داوود کیم در ایران

مردم کره‌جنوبی چقدر با دین اسلام آشنایی دارند؟

مردم کره متاسفانه زیاد با اسلام آشنا نیستند. آن‌ها فکر می‌کنند اسلام به جای یک دین، بیشتر یک فرهنگ خاص است. گرچه افراد معدودی هستند که از آن اطلاع دارند اما اکثر آن‌ها با اسلام آشنا نیستند و احتمال می‌دهم تصور آن‌ها از اسلام، مانند تصور من در زمان کودکی باشد.

آقای داوود کیم آیا قبل از مسلمان شدن، با دین اسلام آشنایی داشته‌اید؟

اگر بخواهم حقیقت را بگویم درباره دین اسلام کم می‌دانستم. احساس می‌کنم تمرکز رسانه‌ها روی بد گفتن از اسلام و مسلمانان است و به همین دلیل درباره آن اطلاعات کم و اشتباهی داشتم.

چه دلیلی باعث شد تا به دین اسلام علاقه‌مند شوید؟

در کشور اندونزی کنسرتی را برگزار کردم و در آنجا با دختر مسلمانی آشنا شدم. روزی از او پرسیدم «چرا حجاب می‌کنی و چه چیز یا کسی باعث شد این پوشش را داشته باشی؟» گفت کسی او را مجبور نمی‌کند و گفت این برای خداست. آن‌قدر از پاسخ آن دختر مسلمان شگفت‌زده شدم که شروع به مطالعه درباره اسلام کردم. باید بگویم زمان زیادی را برای شناخت اسلام صرف کردم تا به یک شناخت خوب برسم. فکر می‌کنم اگر در کشور اندونزی کنسرت برگزار نمی‌کردم از اسلام واقعی شناخت پیدا نمی‌کردم. وقتی به آن اتفاق فکر می‌کنم شگفت‌زده می‌شوم. زیرا احساس می‌کنم تمام هدفم در زندگی به این سمت بوده که خواننده بشوم و با این اتفاق به دین اسلام روی بیاورم. واقعا از این اتفاق خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم.

درباره اسلام چقدر و از چه کتاب و منابعی تحقیق کردید؟

اسلام را بیشتر از طریق یوتیوب یاد گرفتم. ویدئو‌های دکتر عبدالکریم نائیک و اسماعیل بن موسی منک بسیار مفید بود و دائم پست‌های آن‌ها را در یوتیوب و صفحه‌های مجازی دیگر دنبال می‌کردم و هربار بیشتر مشتاق به شنیدن نظریه‌های اسلامی می‌شدم.

واکنش خانواده و دوستان خود درباره علاقه‌مندی شما به دین اسلام چطور بود؟

متاسفانه باید اعتراف کنم بسیاری از دوستان و اعضای خانواده ازکنارمن رفته‌اند. حتی باید بگویم به دلیل تغییر دین هنوز رابطه خوبی با خانواده‌ام ندارم اما دعا می‌کنم خداوند آن‌ها را به راه راست هدایت کند. این موضوع برایم بسیار ناراحت‌کننده است.

داوود کیم خواننده کره‌ای و دختر اندونزیایی که او را به اسلام تشویق کرد
داوود کیم خواننده کره‌ای و دختر اندونزیایی که او را به اسلام تشویق کرد

شما قبل از گرویدن به اسلام، در گروه‌های کی‌پاپ کره‌ای فعالیت می‌کردید. بعد ازاین‌که دین خود راعوض کردید، مردم کره و طرفداران شما چه واکنشی داشتند؟

همان‌طور که برخی دوستانم و اعضای خانواده‌ام مرا ترک کرده‌اند، واکنش مردم کره نیز به این ماجرا خوب نبود. با این حال، احساس خوبی نسبت به اسلام و مسلمان شدنم دارم چرا که افراد زیادی هستند که از طریق من به اسلام دعوت شده‌اند و این برای من نهایت افتخار است که بتوانم مردم را به دین اسلام دعوت کنم و مسلمانان را در کنار خودم ببینم.

مردم بعضی از کشور‌ها باید دین خود را مخفی کنند. آیا در کره‌جنوبی، مسلمانان دین خود را مخفی می‌کنند یا مردم از دین آن‌ها خبر دارند؟

در کره آزادی مذهب وجود دارد و دلیلی برای پنهان کردن این موضوع وجود ندارد. با این حال، برخی افراد تحصیلات دوره راهنمایی خود را پنهان می‌کنند زیرا ممکن است معایبی از این طریق وجود داشته باشد. اما در کره لزومی ندارد کسی دین و مذهب خود را از بقیه افراد حاضر در آنجا مخفی کند.

از تجربه حضور خودتان در ایران بگویید، در کجای ایران حضور داشتید و این سفر برای شما چطور بود؟

تجربه خیلی خوبی بود. مردم بسیار صمیمی و مهربان بودند، غذا‌هایی مثل قورمه سبزی لذیذ بود و فرهنگ و ساختمان‌های درخشان مرا تحت تأثیر قرار داد. من برای مدتی حتی به مشهد سفر کردم و در حرم امام رضا حضور داشتم. واقعا در آنجا احساس خوبی داشتم و فکر می‌کنم دلتنگ آنجا هستم!

در صفحه‌های اجتماعی خود فیلم‌های زیادی درباره فلسطین گذاشته‌اید. آیا مسلمان شدن و حمایت شما از فلسطین به یکدیگر مرتبط است؟

حق با شماست. معتقدم مسلمانان نباید سختی‌های دیگر برادران و خواهران خود را نادیده بگیرند. من برای همیشه از فلسطین حمایت خواهم کرد. باید به نکته دیگری نیز اشاره کنم که فکر می‌کنم بسیار ساده است. زمانی که یک دزد به خانه شما حمله می‌کند و به شما می‌گوید که دیگر حق ندارید در اینجا زندگی کنید، آیا شما باید خانه خود را رها و آن را تقدیم آن شخص کنید؟ قطعا هر شخصی در این لحظه می‌خواهد از خانه و فرزند خود دفاع و مانع حضور آن شخص در خانه‌اش شود. همه در این لحظه با آن فرد برخورد می‌کنیم ومانع اومی‌شویم. ازبعضی رسانه‌ها و افراد تعجب می‌کنم که طرفدار فلسطین نیستند.

در سفر‌هایی که به کشور‌های مسلمان داشتید کدام سفر برای‌تان لذت‌بخش‌تر بوده؟

سفر من به ایران بهترین بود. من به‌ویژه عاشق مهربانی آن‌ها شدم و امیدوارم به زودی به ایران برگردم و تجربه‌های دیگری را از حضور در این کشور در کنار مردم آن کسب کنم.

درباره دین اسلام چه نظری دارید؟ آیا این دین به عقیده بعضی از افراد، محدودیت‌های زیادی دارد؟

باید اعتراف کنم که اسلام زندگی مرا تغییر داد. برخی افراد می‌گویند اسلام محدودیت‌هایی دارد اما به نظرم این محدودیت‌ها برای جسم و روان ما سالم و مفید است. پس من اسلام را دوست دارم و سعی می‌کنم آن را به دیگران معرفی کنم.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈چرا ترانه‌های امروزی ساده و تکراری هستند


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا