خبر

الناز شاکردوست به صحنه تئاتر بازگشت

الناز شاکردوست این روزها مشغول تمرین نمایش تازه حسین پارسایی است؛ «نبرد رستم و سهراب». او در این نمایش قرار است نقش تهمینه را بازی کند. به گزارش ایسنا، بازی او در این اثر نمایشی سبب شد تا مروری کوتاه داشته باشیم بر کارنامه بازیگری این بازیگر در تئاتر. دانش‌آموختگان تئاتر دانشکده هنر و معماری به یاد دارند که الناز شاکردوست یکی از هم دانشکده‌ای‌های آنان بود. او در رشته بازیگری تئاتر تحصیل کرد و گرچه کمتر در اثری نمایشی روی صحنه رفت اما در عوض از همان سال‌های آغازین جوانی در سینما حضوری پررنگ داشت تا جایی که بیشتر به عنوان بازیگر سینما شناخته می‌شود.

سینـمــا

شاکردوست، فعالیت خود را در بازیگری با تئاتر آغاز کرد اما در ۱۹ سالگی زمانی که مسیرش به سینما افتاد، دیگر کمتر فرصت حضور بر صحنه تئاتر را به دست آورد. او در سینما ابتدا با فیلم‌هایی معرفی شد که به عنوان فیلم‌هایی تماشاگرپسند و سرگرم‌کننده شناخته می‌شدند ولی به تدریج راه را برای ورود خود به فیلم‌هایی که مضامینی جدی‌تر داشتند، نیز هموار کرد. شاکردوست بعد از چند سال حضور در سینما که سبب شد برای عموم تماشاگران به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شود، با بازی در نمایش «گم و گور» به کارگردانی امیر مهندسیان به تئاتر بازگشت. او پاییز سال ۹۶ با بازی در این نمایش در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت. حالا دیگر آن دختر کم سن و سال دانشجو نبود بلکه چهره مشهوری شده بود که تماشاگران را برای دیدن خود به صحنه تئاتر جذب می‌کرد.

الناز شاکردوست به صحنه تئاتر بازگشت

«از گم و گور» تا «نبرد رستم و سهراب»

الناز شاکردوست در این نمایش که متن آن نوشته مشترک امیر مهندسیان و هادی احمدی بود، در کنار چند بازیگر دیگر روی صحنه رفت و دیگر بازیگر شناخته‌شده آن نمایش امیر جعفری بود که رزومه مشخصی در تئاتر داشت .اما بعد از بازی او در این نمایش حضور دوباره‌اش بر صحنه تئاتر با چند سال وقفه همراه بود؛ مشغولیت او در سینما و اتفاقاتی همانند کرونا که سبب تعطیلی فعالیت‌های نمایشی شد، سبب شد تا حضور دوباره او با چند سال فاصله همراه باشد.

شاکردوست سال گذشته با بازی در نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی مشترک آروند دشت‌آرای و مارین ون هولک این بار در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت. او در این نمایش در کنار نوید پورفرج، مارین ون هولک و خسرو پسیانی به ایفای نقش پرداخت اما حضور بازیگر مشهور آن گونه که انتظار می‌رفت، خیل عظیم تماشاگران را روانه تالار اصلی نکرد. متن این نمایش نوشته طلا معتضدی است و بازخوانی رمان «ریش آبی» نوشته امیلی بوتوم و ترجمه ویدا سامعی بود. این نمایش پاییز ۱۴۰۲ به همراه دیگر نمایش آروند دشت‌آرای «پدر» در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت تا شاکردوست بعد از ۶ سال دوری از صحنه بار دیگر در نمایشی تازه نقش‌آفرینی کند. هرچند حضور او در این اثر نمایشی سبب نشد که صندلی‌های تالار اصلی تئاترشهر در تمام اجراها پر شود.

حالا او قرار است در نقش تهمینه روی صحنه برود و در نمایش تازه حسین پارسایی «نبرد رستم و سهراب» به ایفای نقش بپردازد. او در این اثر نمایشی در کنار امیر آقایی و سینا مهراد بازی خواهد کرد. حضور امیر آقایی پیش‌تر نشان داده که این بازیگر می‌تواند شمار بالایی از تماشاگران را به سالن تئاتر بکشاند. تراژدی «رستم و سهراب» به تهیه کنندگی سیدمحمود شبیری و حسین پارسایی، برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی به قلم متین ایزدی است.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈چگونه به فستیوال‌های جهانی راه پیدا کنیم


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا