خبر

بازی لیلا حاتمی با ارزش‌تر از نامزدی اسکار بود

بادبان– بازی لیلا حاتمی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» در جمع بهترین بازی‌های نادیده گرفته شده اسکار مورد توجه قرار گرفت. به گزارش سینما دیلی، سایت سینمایی «کلایدر» در مطلبی به  بازیگران فیلم‌های غیرانگلیسی زبان پرداخته که معمولا به خاطر زبان‌شان مورد توجه اسکار قرار نمی‌گیرند اما شاید بسیار بیشتر از نامزدهای بازیگری آن سال‌ها شایسته جایزه اسکار بودند. لیلا حاتمی با بازی خود در نقش سیمین در فیلم «جدایی نادر از سیمین» در رتبه ۱۰‌ام این لیست قرار گرفته است.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈 «جدایی نادر از سیمین» در صدر بهترین فیلم‌های غم‌بار سینما


«داگلاس لمن» نویسنده این مقاله در ستایش بازی او نوشته:«با اینکه فیلم «جدایی نادر از سیمین» در اسکار سال ۲۰۱۱ موفق بود و توانست اسکار بهترین فیلم خارجی و یک نامزدی در بخش فیلمنامه را بگیرد. اما این هنوز شرم‌آور است که اسکار نتوانست این توجه و علاقه را به بازی‌های این فیلم نشان دهد مخصوصا لیلا حاتمی در نقش سیمین. بازی او بسیار باارزشتر و شایسته‌تر از نامزدی اسکار بود. فقط نگاه کنید او چطور با زبان بدنش، نگاه شخصیتش به دنیا را در لابه‌لای صحبت‌هایش در مورد دلایل طلاقش به قاضی، منتقل می‌کند. از همان لحظه حاتمی، سیمین را به یک انسان کاملا مشخص و پررنگ تبدیل می‌کند که شما نمی‌توانید از او روی برگردانید.»

گفتنی است سونگ کانگ هو برای بازی در فیلم «انگل» در رتبه یازدهم این لیست است و رتبه‌های یک تا ۹ بازیگران و فیلم‌های این لیست در ادامه آمده است.

آناماریا مارینکا «چهار ماه، سه هفته و دو روز»

ان.تی راما رائو جونیور «آر آر آر»

آدل انل «پرتره دوشیزه شعله‌ور»

توکو میرورا «ماشین من را بران»

میشل یئون «ببر خیزان، اژدهای پنهان»

لئونردو فیرمینو «شهر خدا»

تانگ وی «تصمیم برای رفتن»

آگاته روسل «تیتان»

نائول پرز بیسکاریات «۱۲۰ تپش در دقیقه»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا