خبر

نولان ۱۰۰ میلیون دلار از «اوپنهایمر» به جیب زد

سینـمــا

کریستوفر نولان نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار از ساخت فیلم «اوپنهایمر» و موفقیت بزرگ آن کسب کرد. کریستوفر نولان که برای ساخت «اوپنهایمر» برنده بهترین کارگردانی در نود و ششمین دوره جوایز اسکار شد و یک جایزه اسکار هم همراه همسرش برای تهیه‌کنندگی «اوپنهایمر» به خانه برد، اما دستاورد نهایی او برای ساخت این درام بسیار بزرگتر از همه اینها بود و گفته می‌شود او از نظر مالی نیز با این فیلم برد بزرگی کرده است. به گفته منابع آگاه، دستمزد نولان برای ساخت فیلمی که درباره زندگی دانشمند برجسته فیزیک رابرت اوپنهایمر و نقش او در شکل گرفتن بمب اتمی بود، نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار است. این رقم شامل دستمزد به عنوان کارگردان، پاداش، سهم از موفقیت در گیشه سینماها و دریافت جایزه برای جوایز دوقلوی اسکار است.

نولان 100 میلیون دلار از اوپنهایمر به جیب زد

به گزارش مهر، یونیورسال این فیلم را که در مجموع ۷ جایزه اسکار، از جمله جوایز کیلین مورفی و رابرت داونی جونیور در ۲ بخش بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را هم برده، با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته است. این فیلم پس از اکران در ۱۹ جولای و رقابت تنگاتنگ با «باربی» و خلق پدیده «باربنهایمر»، ۹۵۸ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت که با در نظر گرفتن رتبه R و ۳ ساعته بودن فیلم، فوق‌العاده است. هر یک از این ویژگی‌ها معمولا مانعی برای جذب مخاطب محسوب می‌شوند. همچنین این فیلم پرفروش‌ترین برنده بهترین فیلم اسکار پس از «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» در سال ۲۰۰۴ است.

اکنون همه نگاه‌ها به این است که کریستوفر نولان که نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده «اوپنهایمر» بود برای فیلم بعدی‌اش چه در سر دارد. برخی می‌گویند او به سراغ بازسازی فیلم معمایی مهیج «زندانی» می‌رود که با اقتباس از سریال دهه ۱۹۶۰ پاتریک مک گوهان ساخته خواهد شد. نولان سال ۲۰۰۹ این پروژه را در سر داشت، اما وقتی AMC «زندانی‌ها» را در قالب یک مینی سریال ۶ قسمتی با بازی جیم کاویزل در کنار ایان مک کلن و روث ویلسون، ساخت، نولان از صرافت آن افتاد. برخی دیگر هم می‌گویند او نوشتن فیلمنامه جدیدی را آغاز خواهد کرد.

برادران وارنر و یونیورسال دو استودیویی هستند که احتمالا رقابت برای همکاری با کریستوفر نولان را ادامه می‌دهند و به نظر می‌‎رسد نولان بخواهد با یونیورسال ادامه دهد زیرا این کمپانی بود که موجب شد موفقیتی را کسب کند که در همکاری با برادران وارنر هرگز نتوانسته به آن برسد. نولان چندین فیلم از جمله سه‌گانه «شوالیه تاریکی» را با کمپانی برادران وارنر ساخته است.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈سینما ریشه در آزادی دارد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا