خبر

دومین جشنواره شعر «علی، غدیر، مباهله» برگزار شد 

بادبانعلیرضا نیاکان – دومین جشنواره شعر مباهله با عنوان «علی، غدیر، مباهله» با همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و با همکاری مرکز فعالیت‌های دینی، ستاد طرح شهید آرمان، انجمن ادبی شبنم، ستاد مباهله،  شهرداری منطقه ۲۰ و حسینیه زنجیرداران حضرت علی اکبر(ع) برگزار شد.
دومین جشنواره شعر «علی، غدیر، مباهله» برگزار شد 
در این جشنواره که با حضور اساتید شعر ولایی و آیینی همزمان با ایام سالروز «مباهله» برگزار شد، شاعران در خصوص نقش خانواده در تربیت دینی، نقش اهل بیت علیهم السلام در جریان مباهله، مباهـله و تربیـت خانـوادگی، تأثیـر حضور اهل بیت علیهم السلام بر عالمان مسیحی حاضر در مباهله و همچنین شخصیت حضرت امیر علیه‌السلام با توجه به آیه مباهله در قالب‌های مختلف کلاسیک، شعر نو و سپید به ارایه اشعار خود پرداختند.
به گزارش بادبان، در حاشیه این مراسم سید محمد ناظم رضوی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان این مطلب که مباهله یکی از معیارهای اثبات حقانیت اهل بیت (ع) است، گفت: مهمترین درس مباهله ترسیم راه رسالت و ادامه آن با این موقعیت و جایگاه و افراد جمع شدن در آن است و این موقعیت یعنی تعیین ادامه راه دین با اهل بیت (ع) است.
دومین جشنواره شعر «علی، غدیر، مباهله» برگزار شد 
وی با اشاره به اینکه اهمیت واقعه تاریخی مباهله کمتر از واقعه غدیر نیست، گفت: مباهله  مظهر اطمینان، اقتدار ایمانی، تکیه بر حقانیت و آن چیزی است که همیشه به آن احتیاج داریم.
وی تصریح کرد: مباهله و غدیر دو واقعه مهم تاریخ اسلام هر دو در ماه ذی‌الحجه رخ داده‌اند اما متأسفانه به مباهله آنگونه که انتظار می‌رود توجه نشده در صورتی که این واقع به اندازه‌ای عظیم است که باید در تمام عرصه‌ها به ویژه مجامع جهانی گرامی داشته شود.
بنابراین گزارش، طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، اشعار منتخب در یک مجموعه گردآوری و به چاپ خواهد رسید.  گفتنی است در پایان این مراسم از برگزیدگان با ارایه تندیس مباهله و لوح سپاس قدردانی به عمل آمد.

🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈چرا کافه‌ ها پاتوق ادبی نیستند


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا