خبر

برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی در بنیاد ملی نخبگان

دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با اشاره به عضویت مدیرکل دفتر پایش و شبکه‌سازی مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در شورای سیاستگذاری این جشنواره گفت: افرادی که در این جشنواره برگزیده می‌شوند به عضویت بنیاد ملی نخبگان درخواهند آمد. مینا صدری دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در گفت‌وگو با هنرآنلاین اظهار داشت: دوره پیشین این جشنواره مخصوص نوجوانان و جوانان برگزار شد و در این دوره با نظر شورای سیاستگذاری آثار جوانان بین ۱۸ تا ۲۵ سال در جشنواره شرکت خواهد داشت‌.

مینا صدری دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان

وی افزود: هدف ما در تعیین اعضای شورای سیاستگذاری که از همه استان‌ها در آن حضور دارند مشارکت بیشتر استان‌ها و حضور پررنگ‌تر جوان‌ها در این دوره از جشنواره است که خود این موضوع ملی بودن جشنواره را تایید می‌کند. او درباره زمان‌بندی‌ ارسال آثار خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار هنرمندان جوان ۲۱ مرداد ۱۴۰۳ است و از روز ۲۲ تا ۲۹ مرداد داوری‌ها انجام خواهد شد و ۳ شهریور نیز اسامی پذیرفته‌‌شدگان اعلام می‌شود همچنین از ۱۹ تا ۲۳ شهریور کارگاه‌های ما در استان خراسان شمالی برگزار می‌شود.

صدری درباره جزئیات این دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان توضیح داد: این دوره در ۱۱ رشته هنرهای تجسمی مانند نگارگری، خوشنویسی، عکاسی، نقاشی، طراحی، گرافیک و… را شامل می‌شود. در دوره گذشته با آثار با کیفیت زیادی در زمینه عکاسی، خوشنویسی و طراحی و…  مواجه بودیم که انتخاب را برای داوران سخت می‌کرد. وی ادامه داد: در دوره گذشته در برخی رشته‌ها مانند مجسمه‌سازی یا سفالگری در بین نوجوانان نفر برگزیده‌ای نداشتیم البته کارها ضعیف نبودند اما به لحاظ کمی آثار ارسالی کمتر بودند چون این رشته‌ها نیاز به کارگاه دارد که شاید کمتر در دسترس باشد.

وی ادامه داد: در این دوره حرکت بسیار ارزشمندی توسط ریاست جشنواره دکتر خراسانی‌زاده رقم خورد و آن هم دعوت از دکتر ایزد امجدی مدیرکل دفتر پایش و شبکه‌سازی مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان بود تا ما بتوانیم بهترین افرادی که در این جشنواره برگزیده می‌شوند را به عنوان عضو بنیاد نخبگان داشته باشیم و از طرفی در شورای سیاست‌گذاری یکی از برگزیدگان جوان ادوار پیشین یعنی آقای امیرمحمد مقدم را دعوت کردیم تا به عنوان نماینده سایر جوانان حضور داشته باشند.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈۱۲ روش کسب درآمد برای هنرمندان تجسمی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا