ماوراء

درباره تخته احضار روح چه می‌دانید

آیا تاکنون نام «وی‌یا» یا «وی‌جا» (Ouija) را شنیده‌اید؟ تخته‌ای مسطح، مدور یا مستطیل شکل که برای احضار ارواح از آن استفاده می‌شود. روی این تخته، کلمات «نه»، «بله»، «سلام»، «خداحافظ»، اعداد ۰ تا ۹ و حروف الفبا را به همراه نمادهای دیگری نوشته یا حک می‌کنند و بعضی انسان‌ها از طریق آن با ارواح ارتباط گرفته و احضارشان می‌‌کنند.

تخته احضار روح

حرف و حدیث‌ها درباره تخته وی‌یا بسیار است. بعضی‌ها قدرت این تخته را واقعی نمی‌‌دانند و به آن اعتقادی ندارند ولی بعضی‌ها معتقدند «وی‌یا» واقعا می‌‌تواند روح را به محل مورد‌نظر بکشاند و انسان به واقع قادر است با ارواح ارتباط برقرار و حتی از آنها اطلاعات بگیرد. نظریه‌ها درباره این شیوه احضار ارواح و این تخته متفاوت است. برخی می‌‌گویند این وسیله بی‌‌نهایت خطرناک است و می‌‌تواند مدخلی برای ورود ارواح خبیث و ماندگار شدن آنها در خانه شود. دسته دیگر از مردم معتقدند تخته احضار تنها زمانی خطرناک می‌‌شود که افراد بی‌‌تجربه و بی‌‌اطلاع با آن به احضار روح بپردازند و مدیوم‌های مجرب می‌‌توانند از این وسیله استفاده‌های خوبی ببرند و بالاخره دسته سوم می‌‌گویند «وی‌یا» هیچ خطری ندارد و ضرری نیز به کسی نمی‌‌رساند.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈اسرار کیمیاگری و کیمیاگران


ولی کدام دسته درست می‌‌گویند؟

واقعیت این است که ۶۵ درصد کسانی که از این وسیله استفاده کرده‌اند از کار خود پشیمان هستند. تقریبا تمام رهبران مذهبی دنیا با هر دین و مذهبی، مخالف احضار روح و به ویژه استفاده از تخته احضار هستند و بسیاری از محققان مسائل ماوراءالطبیعه نیز تخته مزبور را وسیله خطرناکی می‌‌دانند که مردم باید از آن اجتناب کنند. «براد استینجر» یکی از سرشناس‌ترین نویسندگان موضوعات متافیزیکی اظهار می‌‌دارد که کسی نباید از این تخته استفاده کند و یا حتی آن را در خانه خود نگه دارد. او در مقاله‌ای تحت عنوان «مادران! نگذارید فرزندان‌تان با وی‌یا بازی کنند» از دختر ۱۷ ساله‌ای سخن به میان می‌‌آورد که کار با وی‌یا عواقب تلخی برایش به همراه داشت. او می‌‌نویسد: «دخترک فکر می‌‌کرد می‌‌داند چطور با این وسیله با ارواح ارتباط برقرار کند ولی متاسفانه اعتقاد مقدس مذهبی را برای حفاظت در برابر تاثیرات شوم آن فراموش کرده بود.»

«دیل کاکزمارک» موسس سازمان تحقیقات مربوط به روح می‌‌گوید: «قویا توصیه می‌کنم که از وی‌یا استفاده نکنید.» و در مقاله «وی‌یا اسباب‌بازی نیست» اظهار می‌دارد که در اغلب مواقع ارواحی که از طریق وی‌یا با انسان‌ ارتباط برقرار می‌کنند ارواح خبیث و گناهکار هستند. «هانس هانر» یکی از معروف‌ترین محققان مسائل ماوراءالطبیعه در کتاب خود تحت عنوان «تخته وی‌یا دریچه‌ای به سوی مکنونات» نسبت به استفاده از آن هشدار می‌دهد و می‌نویسد: «به آن دسته از کسانی که می‌خواهند تخته وی‌یا را به خانه ببرند و به احضار روح بپردازند نصیحت می‌کنم در تصمیم خود تجدیدنظر کنند زیرا همیشه این امکان وجود دارد (هر چند اندک) که شخص احضارکننده آماتور در حقیقت یک مدیوم باشد و خود از این موضوع اطلاع نداشته باشد. در این صورت این تخته، وسیله ساده‌ای بر احضار واقعی روح می‌شود. روحی که بعدها تمام شخصیت آن مدیوم را در دست می‌گیرد و در شرایط خاصی در جسم او حلول می‌کند و در این هنگام هیچ کنترلی در دست خود آن مدیوم نیست و هر اتفاقی امکان‌پذیر است.»

بسیار بوده‌اند کسانی که وی‌یا را به شوخی گرفتند و به تجارب تلخ و شومی دست یافتند. یکی از این افراد می‌گفت: «فکر نمی‌کنم کسی به اندازه من از وحشتناک بودن وی‌یا اطلاع داشته باشد. مدت‌ها پیش وقتی من ۱۳ ساله بودم تجربه تلخی از آن داشتم. خلاصه بگویم من با خود شیطان روبه‌رو شدم.» و فرد تجربه‌گر دیگری می‌گفت: «هیچ تردیدی ندارم که تخته وی‌یا یک دریچه باز به دنیای ارواح است. باید بگویم روحی که ما با وی‌یا احضار کردیم به جسم مادر دوستم رفت. واقعا وحشتناک بود.»

منبع : ناشناس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا