سینما و تئاتر

طالع نحس در واقعیت

۵ فیلم ترسناک که سازندگان خود را درگیر نفرین دائمی کردند!

سینـمــا

نریمان هروی

تعارف را کنار بگذاریم، فیلم های ترسناک به خودی خود، باعث ترسیدن می‌شوند ولی برخی از این فیلم‌ها در مکان‌هایی نفرین‌شده فیلمبرداری شدند. این مکان‌ها توسط شیاطین و ارواح تسخیر شده بودند و احتمالا هم شاید شنیده باشید که کشیش‌ها این مکان‌ها را تطهیر می‌کنند. بگذریم، برخی از این فیلم های ترسناک در نهایت باعث اتفاقاتی ناگوار برای سازندگان و دست‌اندرکاران شدند و حالا هم زمان بررسی اتفاقات ناگوار مربوط به ساخت این فیلم‌‌ها است.

Rosemary’s Baby

فیلم Rosemary’s Baby ساخته رومن پولانسکی بر اساس یک رمان پرفروش با همین نام از ایرا لوین بود و همچنین نامزد اسکار شد. این فیلم در مورد یک زن باردار به نام رزماری بود که باور داشت همسایه‌های او عضو یک فرقه هستند و قصد دارند تا فرزند او را قربانی کنند. این فیلم یکی از فیلم‌های ترسناک نفرین‌شده بود. اولین شخصی که نفرین این فیلم گریبان‌گیر او شد، آهنگساز این فیلم یعنی کرزیستوف کومدا بود. دوست او در یک مهمانی او را به شکل اتفاقی از مکانی به پایین هل داد. کومدا به همین دلیل دچار ضربه مغزی شد و پس از گذراندن ۴ ماه در حالت کما فوت کرد و این اتفاق هم بسیار شبیه به مرگ شخصیت Hutch در این فیلم بود. نفر بعدی هم تهیه‌کننده این فیلم یعنی ویلیام کسل بود. او به دلیل سنگ کلیه در بیمارستان بستری شد و گفته می‌شود که او در بیمارستان یک بار جمله‌ «رزماری، محض رضای خدا چاقو را زمین بگذار!» را فریاد زده است. البته هنوز به آخر ماجراهای این فیلم نرسیدیم و بدترین اتفاق برای کارگردان فیلم افتاد. همسر کارگردان یعنی خانم شارون تیت در سال ۱۹۶۹ و در حالی که باردار بود، توسط خانواده منسون به شکل وحشتناکی به قتل رسید.

۵ فیلم ترسناک که سازندگان خود را درگیر نفرین دائمی کردند!

The Exorcist

فیلم The Exorcist یا همان جن‌گیر در مورد دختری ۱۲ ساله به نام ریگان بود که توسط یک موجود شیطانی تسخیر شد. مادر او متوجه رفتارهای عجیب این دختر می‌شود و از دو کشیش می‌خواهد تا جن‌گیری را انجام دهند و دخترش را از شر این موجود شیطانی خلاص کنند. این فیلم یکی از ترسناک‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌‌های ترسناک تاریخ سینما است. همچنین فیلم The Exorcist اولین فیلم ژانر وحشت بود که برای جایزه بهترین فیلم اسکار نامزد شد. اولین نشانه دردسر این فیلم در سال ۱۹۷۲ پدیدار شد و خانه‌ خانواده ریگان فقط به دلیل برخورد یک پرنده به جعبه فیوز آتش گرفت! این حادثه حسابی برای تولید فیلم دردسر ایجاد کرد و تنها اتاقی که طعمه آتش نشد، اتاق محل جن‌گیری بود. طی تولید این فیلم، بازیگران نقش ریگان و مادرش گفتند که از درد بسیار غیرطبیعی کمر رنج می‌برند و همچنین دو بازیگر این فیلم که یعنی جک مک‌گووران و واسیلوسکی مالیاروس در مراحل پس از تولید این فیلم فوت کردند. البته باز هم این تمام ماجرا نبود و ۷ نفر از بازیگران دیگر این فیلم قبل از اکران فوت کردند.

۵ فیلم ترسناک که سازندگان خود را درگیر نفرین دائمی کردند!

The Omen

فیلم The Omen ریچارد دانر که با نام طالع نحس در ایران شناخته می‌شود، در مورد یک دیپلمات آمریکایی به نام رابرت تورن بود که همسرش کودکی مرده به دنیا می‌آورد و پس از آن نیز یک کودک یتیم به نام دیمین را به سرپرستی قبول می‌کند. اطرافیان دیمین رفته رفته با بزرگ‌تر شدن او می‌میرند. رابرت تصمیم می‌گیرد که در مورد گذشته این پسر تحقیق کند و نگران این است که مبادا این کودک Antichrist یا دجال باشد! بازیگران و دست‌اندرکاران این فیلم طی ساخت آن تجربه‌های نزدیک به مرگ زیادی داشتند. یکی از بدل‌کاران توسط یک سگ روتوایلر مورد حمله قرار گرفت. هواپیمای کارگردان فیلم و سناریونویس آن یعنی دیوید سلتزر به رعد و برق برخورد کردند و البته نزدیک بود که هاروی برنهارد تهیه‌کننده فیلم هم در محل فیلم‌برداری مورد اصابت رعد و برق قرار گیرد. همچنین طراح جلوه‌های ویژه فیلم یعنی جان ریچاردسون و همسرش لیز مور تصادفی کردند که او جان سالم به در برد ولی همسرش در این تصادف کشته شد. قصه جایی عجیب‌تر می‌شود که ریچاردسون گفته در مکان وقوع تصادف یک تابلو دیده که روی آن نوشته شده بود که شهر Ommen در فاصله ۶۶.۶ کیلومتری آن محل قرار دارد.

۵ فیلم ترسناک که سازندگان خود را درگیر نفرین دائمی کردند!

Poltergeist

فیلم Poltergeist که توسط توبی هوپر کارگردانی شده، در مورد یک خانواده معمولی است که در یک خانه‌ تسخیر‌شده توسط ارواح شیطانی در کالیفرنیا زندگی می‌کنند. اعضای این خانواده به اتفاقات فراطبیعی بی‌اعتنایی می‌کنند تا این که کارولان گم می‌شود و آنان از یک فراروانشناس درخواست کمک می‌کنند. تراژدی‌های زیادی گریبان‌گیر دست‌اندرکاران این فیلم شد و Dominique Dunne بازیگر این فیلم چند ماه پس از اکران آن توسط دوست‌پسر سابق خود به قتل رسید. در سال ۱۹۸۵ بازیگر دیگر این فیلم یعنی جولین بیک به دلیل ابتلا به سرطان جان باخت و همچنین در سال ۱۹۸۷ هم یک بازیگر دیگر یعنی ویل سمپسون به دلیل مشکلات کلیوی فوت کرد. اما مشهورترین قربانی این فیلم در واقع هدر اوروک، بازیگر نقش کارولان بود و این بازیگر در سال ۱۹۸۸ و پیش از پایان فیلمبرداری نسخه سوم این فیلم فوت کرد. آقای کریگ ریردان یکی از دست‌اندرکاران این فیلم فاش کرد که از اسکلت‌های واقعی انسان در این فیلم استفاده شده بود.

۵ فیلم ترسناک که سازندگان خود را درگیر نفرین دائمی کردند!

The Conjuring

اولین فیلم از پرفروش‌ترین فرنچایز ژانر وحشت، فیلم The Conjuring بود. این فیلم ترسناک ساخته جیمز وان با بازیگری پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا بود که نقش ۲ کارآگاه متخصص اتفاقات غیرطبیعی یعنی اد و لورین وارن را ایفا می‌کردند و قصد داشتند که به خانواده پرون کمک کنند. کارولین و راجر پرون به همراه ۵ دختر خود به خانه‌ای نقل مکان کردند و دیری نپایید که متوجه شدند این خانه توسط یک موجود شیطانی تسخیر شده است. ابتدا باید اشاره کنیم که این فیلم بر پایه داستانی کاملا واقعی ساخته شده است. جوئی کینگ که نقش کریستین را بازی کرده، گفته که بدنش بدون انجام بدل‌کاری و بعد از چند هفته فیلم‌برداری پر از کبودی شده بود. فارمیگا هم گفته که بارها بین ساعت ۳ و ۴ (ساعت شیطان) ناگهان از خواب پریده و رد پنجه را روی ران و لپتاپ خود مشاهده کرده است. همچنین چندین نفر مثل تهیه‌کننده این فیلم یعنی راب کووان گفتند که شاهد تکان خوردن اشیا در اتاق محل نگهداری وسایل وارن‌ها بوده‌اند. آیا فکر می‌کنید اتفاقات بد در مورد این فیلم صرفا به همین جا ختم می‌شود؟ خیر، چون یکی از دختران خانواده پرون سر صحنه فیلمبرداری به چد هایس فیلم‌نامه‌نویس این فیلم گفت که «امروز اتفاق خیلی بدی قرار است رخ دهد!» و دیری نپایید که در همان روز لگن مادر پیر آن دختر طی حادثه‌ای شکست و مجبور به عمل جراحی او شدند.

۵ فیلم ترسناک که سازندگان خود را درگیر نفرین دائمی کردند!

نظر شما در مورد این فیلم های ترسناک نفرین‌شده چیست؟ آیا اعتقاد دارید که تمامی این اتفاقات ناگوار فقط به خاطر ساخته شدن این فیلم‌ها رخ داد؟

منبع : سرگرمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا