خبر

بداهه نوازی سازی تنها در «برف واژه»

مـوسیـقی

بادبانسپیده کلارستاقی

آلبوم موسیقی «برف واژه» که روایتی است خیالی بر پایه بداهه نوازی سازی تنها، به آهنگسازی و خوانندگی محمدعلی نجف‌پور و همخوانی زهرا حیدروند منتشر شده است. مدیراجرایی آلبوم «برف واژه» درباره انتشار این اثر گفت: «برف واژه»، روایتی است خیالی بر پایه بداهه نوازی سازی تنها، در بستری از مقام اما با بیانی دستگاهی که ریشه ی مقامی آن را می توان در مقام حجاز و مقام‌های غرب ایران و ریشه دستگاهی آن را در دستگاه همایون و بیشتر گوشه بی‌داد جستجو کرد.

ماکان صغیری با اشاره به اینکه سرچشمه خلق این موسیقی را می توان در موسیقی کهن و مقامی یافت، بیان داشت : شعر در این اثر همزمان با نگارش موسیقی نوشته شده است، در این اثر شعر بیشتر به شکل واژگانی خیال‌انگیز خود را بروز می دهد که در خدمت خط ملودی آوازی است ازین رو واژه‌ها در خدمت موسیقی هستند. آلبوم «برف واژه» به آهنگسازی محمدعلی نجف‌پور شامل ۷ قطعه است که بین سال‌های ۸۹ تا ۹۰ نوشته شده‌اند بخشی از آن در همان سال‌ها ضبط شده و بخشی هم در سال ۹۳ تا ۹۴، که سال ۱۴۰۰ میکس آن انجام شده است.

نوازندگان این اثر محمدعلی نجف‌پور تکنواز تار، سهیل مخبری کمانچه و قیچک، امیر شوشتری سنتور، آفرین نظری قانون ، کیارش روزبهانی تار و بهروز شریفیان سازهای کوبه‌ای است. آلبوم موسیقی «برف واژه» از سوی انتشارات آوای ترانه ماندگار جنوب در بازار موسیقی و به صورت دیجیتال منتشر شده است.

بداهه نوازی سازی تنها در «برف واژه»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا