خبر

کشف هویت بنکسی با انتشار یک مصاحبه‌ قدیمی

یک مصاحبه قدیمی با بنکسی که در آن، این هنرمند خیابانی ناشناس، نام کوچکش را فاش می‌کند کشف شد. فاش شدن هویت «بنکسی» این هنرمند خیابانی ناشناس را در معرض خطر شکایت در دادگاه قرار می‌دهد. به نوشته گاردین، ضبط این مصاحبه به سال ۲۰۰۳ برمی‌گردد و شامل گفت‌وگویی است که در آن خبرنگار بی‌بی‌سی از بنکسی می‌پرسد آیا نام واقعی او «رابرت بنکس» است یا خیر و این هنرمند پاسخ می‌دهد که نامش «رابی» است. گمانه‌زنی‌ها در مورد هویت واقعی این هنرمند خیابانی که آثارش در حراجی‌های گوناگون ده‌ها میلیون به فروش رفته و حاوی هنر اعتراضی است از مدت‌ها پیش مطرح است.

کشف هویت بنکسی با انتشار یک مصاحبه‌ قدیمی

اشخاص بسیاری تاکنون در مظان این احتمال قرارگرفته‌اند که با هویت ناشناس هنرمندی به نام «بنکسی» فعالیت می‌کنند اما تاکنون پرده از این راز برداشته نشده است. در سال ۲۰۰۸، روزنامه دیلی میل در گزارشی مدعی شد که بنکسی شخصی به نام رابین کانینگهام است اما این هنرمند چنین ادعایی را رد کرد.

اکنون با پیدا شدن مصاحبه‌ای قدیمی، اگر نام و هویت این هنرمند خیابانی مشخص شود، او در معرض تهدید شکایت در دادگاه قرار خواهد گرفت. این هنرمند از طرف شرکتی مورد شکایت قرارگرفته که ادعا می‌کند با یک پست اینستاگرامی در سال ۲۰۲۲ با محتوای «هشدار به دزدان فروشگاه» به شهرت آن‌ها آسیب رسانده است. مصاحبه کشف‌شده به‌عنوان یکی از اولین گفت‌وگوهای رادیویی با این هنرمند خیابانی قابل‌توجه است که در آن زمان در ۲۰ سالگی به سر می‌برد. او اکنون پس از گذشت سال‌ها به شهرتش افزوده اما با اتهام‌هایی ازجمله خرابکاری و به هم ریختن چهره شهرها مواجه است.

بنکسی اتهام‌هایی را که به او وارد است رد کرده و تأکید دارد: «من بابت کارهایم عذرخواهی نمی‌کنم. هنر من راهی سریع‌تر برای بیان نظرم است». آثار بنکسی، طی سال‌ها طرفداران سرشناس بسیاری پیداکرده و بسیاری از بازیگران، ورزشکاران، موزیسین‌ها و هنرمندان معروف آثار او را می‌خرند. بیشتر آثار بنکسی در انتقاد از مسائل جهانی مانند تروریسم، مسائل سیاسی و سرمایه‌داری است. بنکسی که به مناطق درگیر جنگ نیز سفرکرده، یک رشته نقاشی را روی دیوار هشت متری حائل در کرانه غربی رود اردن کشیده است.

این هنرمند دیوارنگاری، حضورش در اوکراین را نیز با انتشار تصویری از اثر هنری جدیدی روی ساختمانی تخریب‌شده تائید کرده است. در جریان حمله روسیه به اوکراین، بنکسی تصاویری از جدیدترین اثرش را منتشر کرد که با افشانه روی دیوار ساختمانی که در جنگ ویران‌شده در برودیانکا واقع در ۵۶ کیلومتری کی‌یف، نقاشی کرده است.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈ترانه‌ای که سلطان قلب‌ها شد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا