خبر

بانوی کمانچه‌ و ویولن درگذشت

بادبان: مینو افتاده هنرمند پیشکسوت موسیقی، مدرس و نوازنده سازهای کمانچه و ویولن، دار فانی را وداع گفت. به گزارش بادبان به نقل از خانه موسیقی ایران، این بانوی هنرمند و مدرس و نوازنده سازهای کمانچه و ویولن روز پنجشنبه ۱۷ خرداد پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مینو افتاده بانوی کمانچه‌ و ویولن درگذشت

زنده‌یاد مینو افتاده متولد ۱۴ اردیبشهت ۱۳۳۷ بود و از ۱۰ سالگی وارد هنرستان موسیقی ملی شد و با انتخاب ساز تخصصی ویولن زیر نظر ژوژ مارتیروسیان تحصیلات موسیقی را آغاز کرد و از سال اول دبیرستان به بعد پیانو و تمبک را هم فراگرفت. وی بعد از پایان دوره هنرستان، وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و به ادامه تحصیل پرداخت و از ۱۶ سالگی در ارکستر فرهنگ و هنر و ارکستر بانوان و گروه تمبک آن وزارتخانه زیر نظر محمد اسماعیل شرکت کرد و اجراهای بسیاری در اکثر شهرهای ایران داشت. او در آن زمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی (صدا و سیما) نیز شروع به تدریس ویولن و کمانچه کرد و این همکاری تا زمان پایان کار مرکز ادامه داشت.

مینو افتاده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در چندین گروه و آثار صوتی فعالیت داشت و کنسرت‌هایی در داخل و خارج از کشور برگزار کرد. گفتنی است خانم افتاده اخیرا بیشتر به کار تدریس در دانشکده پودمانی موسیقی و بنیاد رودکی و کلاس‌های معتبر آزاد مشغول فعالیت بود. پیکر زنده‌یاد «مینو افتاده» روز جمعه ۱۸ خرداد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع شد.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈نخستین مصاحبه هدیه با مطبوعات


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا