خبر

پرویز آقارخ نقاش اصفهانی درگذشت

استاد پرویز آقارخ هنرمند نقاش اصفهانی و یکی از مؤثرترین افراد در ارتقا هنر آکادمیک اصفهان درگذشت. عباس عقیلی پیشکسوت هنرهای تجسمی با اعلام این خبر گفت: مرحوم آقارخ شخصیت صادق و خوبی داشت و انسانی بسیار محترم و کار او نیز صحیح و بی‌عیب بود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، او افزود: وی در تکنیک رنگ و روغن و به‌ویژه نقاشی پرتره و صورت‌سازی، جزو معدود هنرمندان اصفهان بود.

پرویز آقارخ نقاش اصفهانی درگذشت

علیرضا شهریاری، هنرمند پیشکسوت گرافیک نیز گفت: پرویز آقارخ از پیشکسوتان نقاشی به‌ویژه نقاشی رئال و هایپررئال بود. او دوره‌های نقاشی نگارگری، نقاشی سنتی و کلاسیک را نیز طی کرد و در آموزشگاه خود واقع در مرکز تجاری چهارباغ، هنرجویان بسیاری را پرورش داده است. او نمایشگاه‌های گوناگون فردی و گروهی در داخل و خارج داشته و تقدیرنامه‌ها و جوایز متعددی را نیز دریافت کرده است.

پرویز آقارخ هنرمند پیشکسوت نقاشی در سال ۱۳۴۲ در اصفهان متولد شد. او مدرک دیپلم خود را از هنرستان هنرهای زیبا اصفهان اخذ کرد و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی انیمیشن از ایتالیا است. مراسم خاکسپاری مرحوم پرویز آقارخ، امروز سه شنبه ۱۹ تیرماه در قطعه نام آوران باغ رضوان اصفهان برگزار می‌شود.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈نقاشی پیدا شده در زباله‌ها ۳۲ میلیون دلاری شد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا