خبر

شکایت بازیگر فرانسوی از آزار جنسی در سینما

بادبان: مجلس ملی فرانسه با ایجاد کمیته تحقیق در مورد ابعاد اذیت و آزار جنسی در صنعت سینمای این کشور موافقت کرد. به گزارش بادبان به نقل از یورونیوز، این کمیته قرار است در مورد خشونت‌های جنسی و مبتنی بر جنسیت در سینمای فرانسه تحقیق و تفحص کند. جودیت گودرش، هنرپیشه فرانسوی که چند ماه پیش دو کارگردان سرشناس این کشور را متهم به سوءاستفاده جنسی کرد خواستار تشکیل کمیته تحقیق در مورد اینگونه رفتارها در دنیای سینما شده بود.

شکایت بازیگر فرانسوی از آزار جنسی در سینما

بنوآ ژاکو و ژاک دویون، دو کارگردانی هستند که از سوی جودیت گودرش به اذیت و آزار جنسی متهم شده‌اند. هر دو نفر این اتهام‌ها را رد کرده‌اند. حوزه تحقیق و تفحص کمیته پارلمانی فرانسه تنها محدود به دنیای سینما نخواهد بود و دیگر عرصه‌های هنری و فرهنگی از جمله تئاتر، تلویزیون، تبلیغات و مُد را در برخواهد گرفت.

ژرار دوپاردیو، بازیگر سرشناس فرانسوی که با اتهام اذیت و آزار جنسی روبرو است روز دوشنبه از سوی بازپرسان مورد بازجویی قرار گرفته بود. دادگاه رسیدگی به اتهام‌های ژرار دوپاردیو قرار است ماه اکتبر برگزار شود. فرانچسکا پاسکینی، نماینده مجلس ملی فرانسه روز پنجشنبه گفت: «زمان این فرا رسیده است که پهن کردن فرش قرمز برای آزارگران متوقف شود.» کمیته پارلمان فرانسه قرار است ساز و کاری را که به طور بالقوه زمینه‌ساز سوءاستفاده و خشونت در محیط‌های فرهنگی و هنری می‌شود شناسایی کند. این کمیته همچنین قرار است ضمن تعیین قصورهای احتمالی، توصیه‌هایی را برای جلوگیری از وقوع سوءاستفاده‌های جنسی در دنیای سینما و دیگر حوزه‌ها مطرح کند.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈ماجرای خواننده کی‌پاپی که مسلمان شد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا