اقتصاد هنرخبر

تیلور سوئیفت خواننده‌ای که میلیاردر شد

مـوسیـقی

تیلور سویفت تبدیل به اولین خواننده جهان شد که از طریق موسیقی میلیاردر می‌شود. این خواننده سرشناس آمریکایی و شخصیت سال ۲۰۲۳ مجله تایم به اولین موسیقیدانی تبدیل شد که صرفا به دلیل آهنگ‌ها و اجراهایش وارد فهرست ثروتمندان فوربس می‌شود. مجله فوربس درباره این میلیاردر ۳۴ ساله می‌نویسد: «او یکی از تاثیرگذارترین سال‌های فرهنگی را که یک موسیقی‌دان تا به حال داشته، با میلیاردر شدن در ماه اکتبر به پایان رساند. او در حالی وارد باشگاه میلیاردرها شده که این ثروت را نیز صرفا با ترانه‌سرایی و اجراهای هنری‌اش به دست آورده است».

تیلور سوئیفت خواننده‌ای که میلیاردر شد

بنا بر گزارش فوربس، ۵۰۰ میلیون دلار از ثروت او حاصل حق امتیازها و برگزاری تورهایش بوده و ۵۰۰ میلیون دلار دیگر را نیز از انتشار کاتالوگ‌هایش به دست آورده است. به نوشته یورونیوز، فوربس همچنین ادعا کرد که به‌جز این یک میلیارد دلار، او ۱۲۵ میلیون دلار نیز در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کرده است. با این وجود سوئیفت در فهرست ۱۴ سلبریتی که که ثروتشان به اندازه‌ای افزایش یافته بود تا در سال ۲۰۲۴ میلادی به فهرست میلیاردرهای جهان وارد شوند، رتبه چهاردهم را دارد.

در این فهرست، افرادی همچون استیون اسپیلبرگ، مایکل جردن، اوپرا وینفری، کیم کارداشیان، ریحانا و تایگر وودز رتبه‌هایی بالاتر از سوئیفت را به خود اختصاص داده‌اند. ثروتمندترین فرد جهان در این سال نیز همچنان برنار أرنو، بازرگان، کارآفرین، سرمایه‌دار فرانسوی با ثروت خالص ۲۳۳ میلیارد دلار است. به نوشته این مجله، در سال ۲۰۲۴ میلادی، طبقه میلیاردرها ۲۵۵ درصد ثروتمندتر از یک دهه پیش بودند و اکنون در مجموع ۲ تریلیون دلار ثروت دارند.


🔥 ممکن است این مطلب نیز برای شما جالب باشد: 👈نولان ۱۰۰ میلیون دلار از «اوپنهایمر» به جیب زد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا